چمن مصنوعی تزئینی

بازدید : 1412   |      

چمن مصنوعی فرشی از جنس الیاف مصنوعی است که اغلب از پلی‌پروپیلن یا پلی‌اتیلن ساخته می‌شود، این محصول در دو نوع تزئینی و ورزشی تولید می‌شود


چمن مصنوعی

چمن مصنوعی نوعی چمن مشابه به چمن واقعی است که برای پوشش سطوح مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد.
این محصول معمولاً درجاهایی استفاده می‌شود که امکان رشد چمن طبیعی وجود ندارد و یا هزینه نگهداری از آن بسیار بالاست.
این محصول عمدتاً در استادیوم‌های ورزشی، زمین‌های تنیس، تزیین مهدکودک‌ها و تراس خانه‌ها استفاده می‌شود.

چمن مصنوعی ها به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

  • چمن مصنوعی ورزشی
  • چمن مصنوعی تزئینی  

چمن مصنوعی تزئینی امروزه طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. استفاده از این محصول، یک روش مقرون‌به‌صرفه و مطمئن برای زیباسازی محوطه‌های گوناگون خواهد بود.
چمن مصنوعی تزئینی برای زیباسازی باغ، ویلا، بالکن و پاسیو، روف گاردن، چمن مصنوعی برای سگ و گربه، باغ تالارها، بین سنگی، دور استخر، رستوران و کافه‌ها، محیط بازی کودکان و فضای سبز شهری قابل‌استفاده است.
علاوه بر نصب و نگهداری بسیار آسان، این محصول بسیار ایمن بوده و برای استفاده در محوطه بازی کودکان گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.
چمن مصنوعی تزئینی ازنظر استقامت با چمن مصنوعی ورزشی مقداری متفاوت است. هر یک از الیاف چمن مصنوعی تزئینی به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند تا به چمن طبیعی بسیار شبیه باشند.
چمن مصنوعی تزئینی می‌تواند در فرم‌ها، اشکال و رنگ‌های مختلفی برای ایجاد فضای مشابه چمن طبیعی در حیاط، باغ و بسیاری دیگر از فضاها، ساخته شود و مورداستفاده قرار گیرد. 

چمن مصنوعی ورزشی با استفاده از انواع مختلفی از الیاف که ضخامت و مقاومت‌های مختلفی دارند، برای استفاده‌های متنوع ورزشی تهیه می‌شوند.
چمن مصنوعی ورزشی چندمنظوره طول عمر بالایی دارد و حداقل برای مدت 10 سال قابل‌استفاده و بهره‌برداری است.

 


محصولات مرتبط